top of page
Kamyon Otopark

SOĞUK ZİNCİR

Soğuk Zincir
ve Önemi

Soğuk zincir lojistiği, gıda ürünlerinin belirli bir sıcaklık aralığında taşınması, depolanması ve dağıtımı için gerekli olan lojistik süreçleri ifade eder. Bu süreçler, ürünlerin taze kalmasını, bozulmamasını ve güvenli bir şekilde tüketilmesini sağlamak için sıkı standartlar gerektirir. Soğuk zincir lojistiği, ürünlerin üretiminden başlayarak, depolanması, taşınması ve tüketilmesi aşamalarını kapsar.

 

Soğuk Zincir Lojistiğinde Gereken Teknolojilerin Sağlanması

Soğuk zincir lojistiğinde, ürünlerin sıcaklığı belirli bir aralıkta tutulmalıdır. Bu nedenle soğutma ve dondurma sistemleri, ürünlerin sıcaklığının kontrol altında tutuyoruz.

-18 ve +4 Derece Çift Bölme

Soğuk Zincir; üretim aşamasından başlayıp sevkiyat, depolama ve tüketim aşamasına kadar ki süreçte gıda ürünlerinin düşük sıcaklıkta saklanmasıdır. Günümüzde, tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşma isteğinde artış yaşanmaktadır. Bu da büyük ölçekli marketlerden küçük ölçekli marketlere kadar olan dağıtım kanalında Soğuk Zincirin önemini arttırmakta, daha fazla dikkat ve özenle sürdürülebilmesi gerektiğini göstermektedir.

Araç Takip ve Güvenlik

Araç takip sistemi ile hem güzergah planlaması hem yakıt tasarrufu yapılabilmekte hem de trafikteki zaman kayıplarını minimuma indirip,  müşteri memnuniyeti arttırılmaktadır.  Araç Takip Sistemi ile canlı trafik yoğunluğu bilgisi verilebilmekte ve güzergah planlamasında en hızlı rota hesaplanabilmektedir.

44.webp

DİJİTAL ÇAĞA YAKIŞIR UYGULAMALAR

Araçların kontrollü şekilde hareket etmesi ve gerçek zamanlı bilgiyle ve koşulların farkında olarak yol alması için uygulamalar.

Sıraya Park Eden Kamyonlar
44.webp
Aydınlık Bir Ofiste Birlikte Çalışmak

İŞİNDE UZMAN KADRO

Kendi alanında uzmanlaşmış, gereken yeterlilik seviyesinde uzman kadro. 

bottom of page